HobbyModa

Jak dobrać perukę do kostiumu

Jak dobrać perukę do kostiumu – tematyka cosplay najwięcej miejsca poświęca kostiumom i dodatkom odzieżowym. Tymczasem okazuje się, że bardzo ważną rolę odgrywają również makijaż czy fryzura, dlatego musimy dobierać je mądrze. Coraz więcej osób decyduje się na perukę, zamiast wizyty u fryzjera. Jej zaletą jest fakt, iż możemy przekształcać ją wedle upodobań, zgodnie z naszymi potrzebami. Pozostaje jednak pytanie, jak dobrać perukę do kostiumu cosplay?

Gdzie kupić perukę do cosplay?

Na początek zastanówmy się, gdzie właściwie możemy zakupić perukę do cosplay? W internecie funkcjonuje wiele sklepów, oferujących tego typu asortyment. Niektóre peruki rzeczywiście wyglądają tak, jakby były projektowane pod konkretnego bohatera fikcyjnego. Inne to tylko modele, które służą głównie do dalszej obróbki. Zakup peruki w specjalistycznym sklepie to oczywiście najlepsze, jednak zarazem najdroższe rozwiązanie. Za tego typu perukę przyjdzie nam zapłacić nawet kilkaset złotych, choć znajdziemy też tańsze modele. Możemy udać się do sklepu z perukami – te działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Pozostaje pytanie, czy w tego typu sklepie znajdziemy taką perukę, na jakiej nam zależy? W większości przypadków nie, dlatego będziemy je musieli obrabiać ręcznie. Peruki ze zwykłych sklepów mają bowiem imitować naturalne włosy, dlatego niekoniecznie spełnią nasze wymagania. 

Jakie peruki do cosplay sprawdzą się najlepiej?

Poświęćmy nieco więcej miejsca parametrom technicznym peruki do cosplay. Jeśli nabywamy ją w specjalistycznym sklepie, to najczęściej wykonana jest z syntetycznych włosów, które możemy doprowadzić do pożądanego kształtu na przykład za pomocą żelazka bądź prostownicy. Zdecydujmy się właśnie na taki model, gdyż prędzej czy później przyjdzie nam z nim eksperymentować. Włosie musi więc być odporne na wysokie temperatury. Co natomiast zrobić w sytuacji, gdy wybrana przez nas postać ma długie włosy? Niestety, obchodzenie się z tego typu peruką jest bardzo trudne. Choć możemy ją kupić bez większego problemu, to jednak samo założenie jej na głowę stanowi niemałe wyzwanie. Dlatego też możemy posiłkować się doczepianymi włosami, na przykład w postaci kucyków czy rozpuszczonych pasm. Wybierajmy takie, które są stosunkowo lekkie i bez większych kłopotów utrzymają się na głowie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które planują mocować doczepy do swoich naturalnych włosów, a nie do peruki. Nadmierne obciążanie ich w dłuższej perspektywie czasowej powoduje znaczące osłabienie cebulek, a więc i wypadanie włosów. 

Jak dobrać perukę do kostiumu cosplay?

Jak dobrać perukę do kostiumu
Jak dobrać perukę do kostiumu

Dobór peruki do kostiumu cosplay zależy przede wszystkim od tego, za jaką postać zamierzamy się przebrać. Już na etapie projektowania stroju powinniśmy przemyśleć koncepcję fryzury. Czasami dobry efekt możemy uzyskać podczas wizyty u fryzjera, który będzie pracował na naszych naturalnych włosach. Oczywiście, w cosplay https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/narzedzia/page/2/ nie jest to pożądane rozwiązanie, jednak niektórzy fryzjerzy potrafią czynić cuda. W rezultacie prawdziwe włosy mogą wyglądać niczym peruka! Niemniej jednak taka możliwość występuje dosyć rzadko – zazwyczaj musimy posiłkować się włosami syntetycznymi. Peruka musi prezentować się tak samo, jak włosy postaci, w którą się wcielamy. Zwróćmy uwagę na jej charakter – jeśli jest wybuchowy, to różowe włosy do zielonej sukienki będą dobrym wyborem. Jeśli stonowany, o wiele lepiej zdecydować się na mniej krzykliwe połączenia. Najmniej problemu stwarzają postaci, które mają charakterystyczny ubiór i sposób uczesania. W ich przypadku kierujemy się właśnie nimi.

Jak przerobić perukę cosplay?

Perukę cosplay możemy bez większego problemu przerobić, jeśli oczywiście wyposażymy się w dobrej jakości model. Syntetyczne włosy możemy więc farbować https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/kreatywne/farby/akrylowe-120ml/, prostować, kręcić czy modelować w dowolny sposób. Przerabianie peruki jest stosunkowo proste, a sposób postępowania zależy wyłącznie od efektów, jakie chcemy osiągnąć. Pamiętajmy, że nie zawsze kolor farby będzie dokładnie taki, jak deklaruje producent. Przykładowo, jeśli z blond włosów chcemy uzyskać czarne, to musimy farbować https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/pianka-eva/kolorowe/ je stopniowo, stosując coraz ciemniejsze tonacje. W przeciwnym razie możemy uzyskać kolor nie czarny, lecz…rudy. Perukę cosplay możemy też przerobić, dopinając do niej pewne elementy. Dobrym przykładem będą doklejane włosy https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/kleje/hobby/ czy doczepiane kucyki. Z zakupionych pasm możemy przygotować warkocze, kucyki bądź koki, a następnie doczepić je do peruki. Niektórzy decydują się doczepiać je do swoich naturalnych włosów, jednak pamiętajmy o tym, aby jednocześnie nie obciążać ich nadmiernie. 

Peruka czy fryzjer?

Nie każdą perukę możemy dopasować do kostiumu – w niektórych przypadkach korzystniej będzie doczepić poszczególne elementy do naszych naturalnych włosów. Na co dzień możemy robić to samodzielnie, jednak przed ważnymi wydarzeniami czy konkursami warto udać się na wizytę do fryzjera. Dobierze on dla nas najlepsze rozwiązanie, jeśli tylko pokażemy mu, jaki efekt chcemy uzyskać. Obecnie w większych miastach działają już fryzjerzy, którzy przygotowują fryzury właśnie na takie nietypowe okazje.  

Cosplay Craft sklep cosplay, materiały do cosplay
Strzelecka 15
66-510 Bobrówko
574387508
www.cosplaycraft.pl