Technologie

Jak dobrać magazyn energii do domu

Jak dobrać magazyn energii do domu: każdy przedsiębiorca oraz właściciel domu jednorodzinnego marzy o niezależności energetycznej. Dlatego wielu z nich zdecydowało się na zakup fotowoltaiki lub pompy ciepła, a teraz przyszła kolej na prawidłowy wybór magazynu energii który będzie przechowywał jej nadmiar. To jeszcze nowa tematyka, w której poruszanie się i dokonywanie wyborów jest trudne.

Jak dobrać magazyn energii do domu?

Wytwarzanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych jest bardzo ekonomiczne i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Korzystanie z paneli słonecznych i magazynu energii wymaga zastosowania odpowiedniego akumulatora, najczęściej litowo-jonowego. Doskonale sprawdzają się zasilacze awaryjne z funkcją stabilizacji i wbudowanym wydajnym ładowaniem akumulatora, przeznaczone do ochrony sprzętu domowego i innego przed różnymi awariami w sieci.

Za pomocą takiego sprzętu elektrycznego będziesz w stanie utrzymać normalne działanie podłączonych odbiorników elektrycznych w przypadku braku napięcia sieciowego. Ponadto, dzięki wbudowanemu stabilizatorowi napięcia, chronisz je przed przepięciami, spadkami i innymi wahaniami w sieci. Dobrze dobrany magazyn energii do domu sprawdzi się podczas przerwy w dostawie prądu zgodnie z jego mocą, możliwościami technicznymi i dodatkowymi funkcjami.

Czym się kierować dobierając magazyn energii dla domu?

  • Odporność urządzenia na wszelkie zmiany wilgotności oraz temperatury.
  • Sposób montażu magazynu energii oraz jego uruchomienia.
  • Wydajność urządzenia do magazynowania energii.
  • Wytrzymałość w zakresie od 5000 do 10000 m/h.

Zasilacz awaryjny – UPS musi charakteryzować:

  • Przeciążalność, czyli ile wytrzyma obciążenia w czasie uruchamiania – od 200 do 300%.
  • Wysokiej jakości magazyn energii włącza się automatycznie już po 10 ms od chwili przerwy w dopływie energii elektrycznej.
  • Możliwość działania nawet przy małych obciążeniach.
  • Urządzenia produkują energię z odchyleniem nie większym niż 2% od wartości przemysłowych.
  • Ważne, aby liczba cykli (ładowanie/rozładowanie) wynosiła 500.
  • Obecnie dostępne magazyny energii do domu posiadają dużą pojemność, dzięki czemu mogą zapewnić dopływ prądu przez co najmniej dwa dni.

Wydawałoby się, że w autonomicznym systemie zasilania jest tylko jeden punkt, jest to sytuacja, w której w pobliżu domu nie ma linii energetycznej, a ciągnięcie własnej jest zbyt drogie. Jednak wielu właścicieli domów tworzy własny system elektryczny, nawet jeśli są już podłączeni do sieci publicznej. Decydując się na domowy magazyn energii najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na nowoczesne akumulatory AGM bądź też żelowe, które nie są narażone na wycieki elektrolitu i doskonale tolerują całkowite rozładowanie.

Jaka jest więc korzyść z magazynu energii do domu?

Jak dobrać magazyn energii do domu
Jak dobrać magazyn energii do domu

Twój system będzie chronił przed przerwami w zasilaniu z różnych powodów. Energia elektryczna dostarczana przez jeden system jest droga. Stworzenie samodzielnego systemu w postaci magazynu energii również nie jest tanie, ale wielu właścicieli domów stwierdza, że bardzo szybko się zwraca i równie szybko staje się nie tylko tani, ale także opłacalny. Autonomiczny system, zbudowany na kilku źródłach energii elektrycznej, pozwala szybko reagować na sytuację, posiadając stały dostęp do prądu.

Urządzenia magazynujące energię to coś więcej niż baterie. Urządzenia do magazynowania energii to kompleksowe, zintegrowane rozwiązania do akumulacji energii elektrycznej, jej przetwarzania i dalszego wykorzystania. Systemy o pojemności energetycznej 10 kWh przeznaczone są do dostarczania wysokiej jakości energii elektrycznej do sprzętu AGD, systemów oświetleniowych, systemów bezpieczeństwa i innych systemów w Twoim domu.

W przypadku przerwy w dostawie prądu lub braku w sieci, gdy dom nie jest podłączony do zewnętrznej sieci energetycznej, energia jest dostarczana przez panele słoneczne i/lub przez magazyn energii. Posiada on inteligentne funkcje monitorowania energii w czasie rzeczywistym i inteligentne zarządzanie baterią, zapewnia niezawodne, nieprzerwane zasilanie Twojego domowego sprzętu cyfrowego i urządzeń. Akumulator litowo-jonowy nie wymaga konserwacji, charakteryzuje się wysoką niezawodnością i długą żywotnością.

Domowe magazyny energii

Domowe magazyny energii to niezawodne, przyjazne dla środowiska, odnawialne źródło energii do umieszczenia w domu. Jeśli jest sieć energetyczna i na zewnątrz jest dużo światła słonecznego, tj. panele słoneczne wytwarzają wystarczającą ilość energii do zasilania odbiorników domowych, następnie urządzenie magazynujące energię jest ładowane, a nadmiar energii elektrycznej może być dostarczany z powrotem do sieci elektrycznej. Jeśli światła słonecznego jest mało, magazyn energii natychmiast zacznie wydzielać prąd, aby dodatkowo zasilać odbiorniki domowe.

Jeśli sieć ulegnie awarii, magazyn energii przejdzie w stan pracy poza siecią, podczas gdy zasilanie odbiorników domowych nie zostanie przerwane, ale nadal będzie dostarczane z paneli słonecznych (jeśli jest słońce) i / lub z energii urządzenia magazynującego. Po przywróceniu zasilania sieciowego automatycznie przełączy się w stan praca sieciowa. Jakie zadania wypełnia magazyn energii dla domu? Rezerwuje energię elektryczną i gwarantuje autonomię urządzeń elektrycznych. Nadzór wideo i alarmy, lodówka będą nadal działać. Kocioł się nie wyłączy a pompa wodociągowa i kanalizacyjna będą nadal pracować.