Jak rozładować kontener morski

Jak rozładować kontener morski. Kontenery morskie jest to coraz częściej promowana w naszym kraju opcja na to, aby posiadać swój własny wymarzony na przykład domek letniskowy, altankę lub mieć na przykład na swojej posesji osobne biuro w kontenerze. Jest to w rzeczywistości dość fajna opcja, jednak kontenery mają oczywiście swoich przeciwników oraz swoich zwolenników. Nie jest również też tak, że kontenery mają tylko i wyłącznie same zalety. Mają oczywiście swoje ograniczenia, swoje wady i czasem mogą sprawić problemy. O kilku takich rzeczach chcielibyśmy sobie tutaj porozmawiać, czyli powiemy sobie o tym, jakie są największe zalety kontenerów morskich oraz jakie mogą być ich największe wady.

Zalety kontenerów morskich

kontener morski używaneKontenery morskie mają rzeczywistości naprawdę bardzo dużo zalet. Wymienianie ich wszystkich nie ma tutaj tak naprawdę też większego sensu, ponieważ nie wszystkie zalety tak naprawdę, będą istotne dla każdej osoby. Są jednak również takie, które na pewno będą w kręgu zainteresowania większości potencjalnych nabywców. Przede wszystkim musimy powiedzieć, że kontenerów morskich jest naprawdę bardzo dużo w naszym kraju, co skutkuje tym, iż mają one stosunkowo niską cenę. Kontener morski możemy kupić na przykład za około 3 000 – 4000 zł. Co prawda niektórzy mogliby powiedzieć, że no ale to wcale to nie jest tak mało, ale w rzeczywistości, jeżeli pomyślimy sobie o tym, co dostajemy w tej cenie, to jest naprawdę bardzo dobra inwestycja. Przede wszystkim musimy powiedzieć, że jeżeli chcemy mieć na przykład biuro z kontenerów morskich, altankę czy domek letniskowy, to dostajemy dość dużą przestrzeń, która jest przede wszystkim zabezpieczona od razu, przed działaniem różnego rodzaju szkodliwych czynników atmosferycznych i oczywiście, kontener morski będzie wymagał przeprowadzenie adaptacji, ale możemy to zrobić własnymi siłami już w miejscu zadaszonym. Te wszystkie czynniki sprawiają, że finalnie możemy mieć na przykład biuro w kontenerze, bądź domek letniskowy, za ułamek tej ceny, którą musielibyśmy zapłacić na przykład za domek wybudowany z drewna od podstaw, przez specjalistyczną firmę. Kolejna sprawa, która dotyczy największych zalet kontenerów to fakt, że występują one w różnych rozmiarach i gabarytach, czyli na przykład mamy najbardziej popularny kontener 20 stopowy (kontener 20ft)oraz kontener 40 stopowy (kontener 40ft). Możemy je między sobą łączyć w dość prosty sposób, dzięki czemu nie musimy ograniczać się do uzyskiwania prostopadłościennych przestrzeni.

Zobacz również:

Największe wady kontenerów morskich

kontener morski sprzedażKontenery morskie mają oczywiście swoje wady i mamy tutaj tak naprawdę do czynienia z dwoma najważniejszymi, ale które nie są wprost powiązane na przykład z użytkowaniem kontenerów. Kontener morski jest to dość duży gabaryt i przewiezienie oraz załadunek i rozładunek, może nastręczyć naprawdę sporych kłopotów, szczególnie jeżeli chcielibyśmy przetransportować, załadować i rozładować, największy z dostępnych kontenerów. Przede wszystkim musimy tutaj powiedzieć, że załadunek oraz rozładunek w kontenera, nie będzie w zasadzie możliwy w inny sposób, niż przy użyciu dźwigu, a wynajęcie dźwigu również będzie kosztowało. Co prawda wynajmujemy dźwig tak naprawdę na dwie szybkie akcje, no ale niestety nie jest to sprawa specjalnie tania, no bo jak wiadomo, jest to sprzęt ciężki, bardzo często zdarza się tak, że połowa tej kwoty tak naprawdę mam odpada, ponieważ na miejscu zakupu na środek transportu kontener zostanie nam załadowany, przez która firmę nam kontener sprzedaje, i dzieje się tak coraz częściej, więc jest to koszt, który maleje oczywiście, no ale jednak trzeba go brać pod uwagę. Na pewno nie powinniśmy kombinować przy rozładunku kontenerów, ponieważ gdybyśmy chcieli na przykład zsunąć kontener w jakiś sposób własnymi siłami, to po pierwsze ryzykujemy zdrowie i życie, a po drugie ryzykujemy to, że kontener po prostu może w trakcie takiego rozładunku się uszkodzić.

Zobacz również:

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o kontenerach?

Kiedy mówimy sobie o kontenerach morskich, powinniśmy poruszyć jeszcze jedną kwestię, która jest związana z różnymi rzeczami. Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość tego, że kiedy kupujemy kontener morski, to nigdy nie będzie to równoważnik posiadania domku letniskowego, czy na przykład biura, które zostało wybudowane. Kontener morski jest to swego rodzaju kompromis lub możliwość posiadania, rzeczy, na które normalnie nie byłoby nas stać i jest to też związane z pewnego rodzaju ograniczeniami. Kontener morski oczywiście można w pewien sposób zaadaptować, kontener morski można wykończyć z zewnątrz tak, że nie będzie przypominał kontenera morskiego, jednak zawsze zostanie on kontenerem morskim. Nie wszystko uda się w takim kontenerze zrealizować. Do największych wad kontenera morskiego zaliczyć możemy jego geometrię. Chociażby sam fakt, że jest to przestrzeń stosunkowo długa, ale wąska i jeżeli chcielibyśmy uzyskać przestrzeń inną niż prostopadłościenną, to musielibyśmy na przykład połączyć ze sobą dwa kontenery, co wiązałoby się na przykład z koniecznością cięcia i spawania i przeprowadzenia dużej ilości innych prac, które finalnie podniosły dość sporo koszt takiej adaptacji.