ImprezyUsługi

Inspiracje na dekorację kaplicy ślubnej

Pomysły i inspiracje na dekorację kaplicy ślubnej: organizacja i przygotowanie ślubu to wielowarstwowe działania, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają tę niezapomnianą okazję. Odpowiednie przygotowanie i zastosowanie wielu ciekawych rozwiązań pozwoli na osiągnięcie pięknych i nietuzinkowych efektów. Na jakie czynności zwrócić szczególną uwagę? Czym zajmują się organizatorzy i profesjonalni „planiści ślubni”? Jak ważna jest dekoracja kościoła dla nowożeńców i ich gości?

Wesela i przyjęcia

Planowanie ślubu to wydarzenie, które wymaga starannego przygotowania od organizatora. Zaplanowanie samej ceremonii, procesu, stworzenia pięknego wizualnie miejsca może być dla niektórych zbyt uciążliwe, trudne i wymagające. Przed przystąpieniem do realizacji określonych pomysłów konieczne jest opracowanie szczegółowego planu działania uwzględniającego wiele elementów i czynników. Do najważniejszych zadań należących do opiekunów ceremonialnych, czyli samych „młodych” należy zaliczyć:

 • wybór miejsca na wesele,
 • przygotowanie kaplicy,
 • transport nowożeńców,
 • zaproszenia,
 • zespół,
 • prezenty i upominki dla gości,
 • menu,
 • zabawy i atrakcje podczas wesela,
 • fotograf
 • dekoracje sali.

Dekoracja kościoła

Wystrój miejsca, w którym Państwo Młodzi składają najważniejsze życiowe śluby, ma ogromne znaczenie zarówno dla zainteresowanych, jak i ich gości. Przepiękna oprawa, niepowtarzalne chwile i boskie „tak” pozostaną w pamięci na całe życie. Jednak mówienie czułych słów na weselnym dywanie nie byłoby tak wzruszającym i niezwykłym momentem bez pięknego tła.

Jak więc zadbać o odpowiedni nastrój? O czym marzą przyszłe panny młode? Jaki wystrój kościoła zadowoli najbardziej wymagającą pannę młodą?

Pomysły na dekorowanie kościoła

Niemal każda panna młoda przed najważniejszą dla niej uroczystością planuje wygląd i atmosferę samego ślubu. Wizualizacja pięknego pejzażu, w którym miłość jej życia spogląda jej w oczy, łączy się z nią wyjątkowym węzłem „dobra i zła”, zarówno w odniesieniu do wybranej świątyni, jak i samej sali weselnej. Jak urządzona jest sala weselna? Jaka dekoracja kościoła ucieszyłaby wszystkich obecnych na ceremonii? Jakie elementy dodają blasku i wyjątkowości?

Kwiaty

Inspiracje na dekorację kaplicy ślubnej
Inspiracje na dekorację kaplicy ślubnej

Dekoracja i odpowiednio dobrana kompozycja kwiatowa to jeden z najważniejszych elementów urządzania. Ten najpopularniejszy sposób dekorowania kościołów jest często wykorzystywany do tworzenia niepowtarzalnego i oryginalnego tła. Ulubiona roślina panny młodej może być symbolem ich miłości lub wspomnieniem pięknych chwil zaręczyn. Bukiet powinien również odzwierciedlać ogólny nastrój ślubu, pasować do osobowości nowożeńców, a także ich stroju i kreatywności.

Kwiaty, bukiety, girlandy i inne kompozycje można ustawiać na bokach ławek, umieszczać w wazonach, wieszać na ścianach i przyozdabiać ołtarze. Warto wcześniej ustalić lokalizację roślin i opracować kompleksowy plan dekoracji i aranżacji. Do upiększania scenerii kościołów najczęściej wykorzystuje się następujące kwiaty:

 • tulipany,
 • goździki,
 • róże,
 • frezje,
 • gipsówki,
 • lawenda,
 • storczyki,
 • margaretki.

Dywan prowadzący do ołtarza

Podejście do ołtarza to bardzo ważny moment. Tuż przed ślubami to moment, o którym marzy każda kobieta. Więc ten odcinek powinien być wyjątkowy i wciągający. Prezentowanie panny młodej narzeczonemu przez ojca to jeden z tych długo wyczekiwanych momentów zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Ta część musi spełniać oczekiwania nowożeńców, a idealnym pomysłem na podkreślenie tej linii jest wykorzystanie czerwonego dywanu, pięknych, miękkich, niepowtarzalnych materiałów, zaznaczenie wejścia kwiecistym upięciem czy różnego rodzaju tasiemkami i kokardkami. Dywan można również ozdobić płatkami kwiatów lub innymi błyszczącymi dodatkami.

Świece

Magiczny, niecodzienny i romantyczny blask świecy doda blasku i magii każdemu pomieszczeniu oraz zauważalnie ociepli atmosferę i otoczenie. Dekoracje kościelne z wykorzystaniem różnych lampionów doskonale uzupełnią cały wystrój. Świece te mogą być świecami łojowymi lub umieszczone w kielichach lub innych oprawkach. Same świeczniki warto wzbogacić o inne eleganckie elementy, takie jak kwiaty, wstążki, szpilki itp.

Wejście do kaplicy

Elementem witającym gości i pannę młodą jest wejście do świątyni. Na pierwszy rzut oka widać tę część kościoła. Fasada powinna zapraszać uczestników wesela i wyrażać rangę uroczystości. Drzwi i futryny do kościołów powinny być kolorowe, piękne i atrakcyjne. Warta kolorowych kwiatów i pasującej do nich zachwycającej bazy kompozycji roślinnej.

Wszystkie pomysły na wystrój kościoła powinny być dopasowane do charakteru organizatorów, ich możliwości finansowych oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań.