Czy warto skorzystać z namiotów na weselu?

Czy warto skorzystać z namiotów na weselu? Pawilon lub namiot weselny to dwa synonimiczne określenia stosowane dla wielkopowierzchniowych namiotów handlowych lub weselnych. Dzięki swoim zastosowaniom użytkownicy tych produktów mogą je wykorzystać w różnych życiowych sytuacjach. Jedną z nich jest właśnie dzień, w którym odbywa się wesele. Namioty tego typu to idealna okazja do zorganizowania niecodziennego wydarzenia, które zapadnie w pamięć nie tylko świeżo upieczonym małżonkom, ale też gościom. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywnymi formami organizacji swojego Święta.

Organizacja wesela na świeżym powietrzu – jakie są zalety takiej imprezy?

 Świeże powietrze, piękna pogoda, brak chmur i słońce to czynniki, które zachęcają do organizacji wesela na świeżym powietrzu. W Polsce coraz modniejsze i popularniejsze są nietypowe rozwiązania, które wprowadzają państwo młodzi w kuluary tradycyjnych wesel. Wiele par nie chce mieć na swoich imprezach sztampowych i zwykłych rozwiązań rozrywkowych. Dlatego też coraz bardziej popularne są wesela na świeżym powietrzu, Wiele firm oferuje kompleksową obsługę – od opieki technicznej podczas użytkowania po późniejsze składanie. Dlatego jeśli para jest w posiadaniu własnego terenu to zdecydowanie można pomyśleć nad organizacją takiego wesela u siebie. Dzięki temu zaoszczędzone zostaną dodatkowe pieniądze, które zostałyby wydane na wynajem docelowego miejsca imprezowego

Ponadto w takich przypadkach będzie potrzebna pomoc i dodatkowe środki na wypożyczenie stołów i krzeseł oraz uposażenia, w którego skład wchodzi zastawa stołowa, obrusy czy sztućce. Dzięki temu państwo młodzi i rodzina nie muszą martwić się o koszt związany z zakupem akcesoriów gastronomicznych, gdyż zadba o to firma, z którą podjęli współpracę. Impreza na świeżym powietrzu to również niesamowity atut dla ślubów humanistycznych – dzięki ich możliwościom można zorganizować ceremonię w wybranym przez siebie miejscu, gdyż procedury związane z tego typu wydarzeniem nie są tak rygorystyczne jak te, których się wymaga przy ślubach cywilnych i tych, które związane są z obrzędem religijnym pary biorącej ślub.

Pawilony namiotowe – jak można je wykorzystać by wesele było sukcesem organizacyjnym?

Namiot weselny może być użyty w dwojaki sposób. Dzięki swoim funkcjom idealnie sprawdzi się jako główna sala dla gości i pary młodej. Ale jednocześnie te, które są mniejsze pod względem powierzchniowym świetnie sprawdzą się jako pawilony pod dodatkowe atrakcje na świeżym powietrzu. Dlatego warto rozważyć je jako dodatkową lub główną formę wyprawienia wesela. Państwo młodzi, którzy są głównymi bohaterami dnia to również osoby, które dbają o rozrywkę zaproszonych gości. Oczywiście dobrze jest mieć wśród najbliższych pomocników, ale główna decyzja powinna należeć do pary, która tego dnia bierze ślub.

Czy warto skorzystać z namiotów na weselu?Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów takich pawilonów. Te największe również są podzielone na pomniejsze rodzaje, które przede wszystkim mówią od razu o ich cechach użytkowych. I tak można wynająć namioty całkowicie zabudowane, altany lub takie, które mają podnoszone ściany boczne. Państwo młodzi oraz organizatorzy wszelkich imprez plenerowych mogą zatem zainteresować się dodatkowymi atrakcjami dla gości, gdy mają do dyspozycji takie dodatki. Dzięki możliwościom jakie oferuje branża gastronomiczna i rozrywkowa można stworzyć idealne wesele, które zachwyci wszystkie obecne osoby. I tak często realizowanym pomysłem jest dodatkowy wynajem barów, stoisk czy bufetów, które są schowane pod altaną namiotową, która zostanie umieszczona na zewnątrz lub na zewnętrznym tarasie.

Często bywa tak, iż firma, która wynajmuje namiot weselny ma w swojej ofercie parkiety taneczne, które można wypożyczyć wraz z pawilonem. Główna sala plenerowa, która będzie centrum wydarzeń powinna być wyposażona w parkiet, na którym będzie można potańczyć w rytm ulubionych piosenek i utworów. Dodatkowym atutem, którym zazwyczaj mogą poszczycić się firmy wynajmujące takie pawilony to możliwość wynajmu stołów i krzeseł, które potem można użytkować w trakcie imprezy. Przy kompleksowej obsłudze zazwyczaj jest możliwe ustalenie ceny rabatowej, gdyż ilość usług, które podjęto w pakiecie często pozwala zejść z ceny początkowej.

Samodzielna organizacja wesela czy z pomocą specjalisty w tej dziedzinie?

Namioty na wesele – wynajem czy kupno własnego? Organizacja samodzielna czy z pomocą specjalisty, który robi to na co dzień? To pytania, które często zadają sobie zarówno osoby prywatne, organizatorzy wesel oraz państwo młodzi. Bo organizacja wesel niekiedy nie jest podjęta bezpośrednio przez przyszłych małżonków. Warto zainteresować się również możliwością zatrudnienia osoby, która “siedzi” w tej branży od lat i zna odpowiednie firmy, które pomogą jej w zorganizowaniu tego wydarzenia. Oczywiście należy spodziewać się dodatkowych kosztów takiej pomocy, ale są zdecydowanie niższe niż samodzielna organizacja. Ponadto warto zaznaczyć fakt, iż taki doradca ślubny pozwoli zaoszczędzić czas przy załatwianiu wszelkich formalności.

Ponadto taka osoba to idealne źródło wiedzy na temat firm, które produkują wszelkie ozdoby, dodatki, biżuterię ślubną. Dzięki tym informacjom państwo młodzi mogą również liczyć na podesłanie propozycji, które wybrał/a doradca. Zapewne jeśli będzie potrzebna wypożyczalnia parkietów tanecznych lub firma, która wynajmuje stoły i namioty weselne to tutaj również doradztwo takiego specjalisty będzie w cenie, gdyż posiada niezbędne kontakty do firm, które mogą pomóc w rozstawieniu i wynajmie takich sprzętów.