Turystyka

Malownicze wybrzeże Sardynii

Malownicze wybrzeże Sardynii jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym i należy do Włoch. Ta część kraju podzielona jest na 8 województw. Cagliari, malownicza stolica Sardynii, cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Piękne wybrzeże jest zachwycające, ze skalistymi zboczami prowadzącymi do lazurowych wód.

Liczne zatoczki, prywatne plaże i dużo roślinności. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla dorosłych i dzieci. Wybierając to miejsce na wakacje, możesz zagwarantować, że Twoje wakacje będą niezapomniane. Bogactwo luksusowych apartamentów, nowoczesny park wodny czy marina – to wszystko i wiele więcej można znaleźć w tym fascynującym zakątku świata. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania piękna Sardynia i dlaczego warto wybrać się tam z naszym touroperatorem.

Szmaragdowe wybrzeże

Malownicze wybrzeże Sardynii uważane jest za jedno z najbardziej luksusowych miejsc. Powstał tu kurort milionerów, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Został założony w latach 60. przez księcia Agę Khana. Ciekawe linie brzegowe i niepowtarzalne formacje skalne, malownicze zatoki i wzgórza ukryte w morzu nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. Punktem kulminacyjnym jest uwielbiane przez celebrytów Porto Cervo, symbol Riwiery. Oczywiście na Sardynii na pewno zobaczysz to miasto z dużą mariną. Dzieci pokochają kolejkę linową.

Rejs na wyspy La Maddalena

Kolejnym obowiązkowym punktem na Sardynii jest La Maddalena. Fascynuje krystalicznie czystą wodą, roślinnością i białym piaskiem. Podczas rejsu zobaczysz wyspę La Maddalena, najważniejsze miejsce na archipelagu. To wyjątkowe miasto z wąskimi uliczkami i urokliwymi zaułkami. Będziesz się świetnie bawić w licznych kawiarniach i sklepach. Z pokładu łodzi masz doskonały widok na wspaniałe plaże i zatoczki, a także niezwykłe formacje skalne o niepozornym kształcie. Niektóre z nich przypominają psy, głowy wiedźm lub niedźwiedzie. Na pokładzie jest jeszcze czas na odpoczynek, opalanie i pyszny lunch.

Statek wycieczkowy na Korsykę

Inną sugestią jest popłynięcie łodzią na Korsykę. Łódź odpływa z portu Santa Teresa di Gallura, a podróż trwa 45 minut. Podczas rejsu będzie można podziwiać wyspy La Maddalena i La Bonifacio, położone na wysokich klifach. Bonifacio opisywane jest jako najpiękniejsze miasto na Korsyce. Szczególnie fascynujący jest imponujący mur obronny, który znajduje się obok klifu. W trakcie wycieczki przewodnik zabierze Cię na deptak, możesz też wjechać na szczyt góry pociągiem turystycznym, aby zwiedzić klimatyczną starówkę.

Barbagia, serce Sardynii

Jest to dziki obszar górski na wyspie, który można zwiedzać np. pojazdem terenowym. To z pewnością będzie wspaniała przygoda, której nie zapomnisz. Na trasie warto odwiedzić słynne źródło Parku Sogoloni, które w 1998 roku zostało ogłoszone pomnikiem przyrody. Warto również zobaczyć dolinę Lannett z płaskowyżem bazaltowym, Cordero du Cave i jezioro Cedrino. Poznasz historię mieszkańców osady Nuragic Seda Sos Carros.

Skosztuj pysznej sardyńskiej kuchni

Nie wszyscy wiedzą, że tradycyjna kuchnia sardyńska ma ponad tysiąc lat. Oczywiście ważnym elementem kuchni regionalnej są owoce morza, obok jagnięciny, baraniny, kozy, dziczyzny i cielęciny. Pyszne dania są często grillowane z lokalnymi zdrowymi warzywami. Wśród nich dominują karczochy i papryki. Ważną częścią kuchni sardyńskiej są również sery kozie i owcze, które wykorzystywane są również w deserach i ciastach. Między innymi wiadomo, że ciasta sebadas przypominają pączki pokryte miodem. Turyści uwielbiają kuchnię sardyńską. Wybierając dania z regionu warto zamówić butelkę wina. Szczególnie popularne są wina Carignano i Cannonau.

Zajęcia sportowe na Sardynii

Malownicze wybrzeże Sardynii
Malownicze wybrzeże Sardynii

Pamiętaj, Sardynia to nie tylko piękne widoki i zabytki. Jeśli jesteś osobą aktywną, możesz skorzystać z atrakcyjnych okazji na różne sporty wodne. W rzeczywistości morze jest zawsze ciepłe od maja do początku listopada. Tutejsza flora i fauna to doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu. Możesz także uprawiać sporty wodne, takie jak kitesurfing, windsurfing i surfing. Popularne miejsca do uprawiania tych sportów to zwłaszcza Porto Bot, Costa Verde, La Cinta, Isola de Gabiani i Porto Polo. Popularne jest również żeglarstwo, dzięki czemu można z bliska zobaczyć malownicze wyspy La Maddalena. Sardynia to także idealne miejsce na wycieczkę rowerową dla całej rodziny, a także ekstremalną jazdę na rowerze między lasami i winnicami. Planujesz wakacje na Sardynii? Sprawdź naszą pełną ofertę. Miejsce to jest doskonałym miejscem na rodzinne wakacje, a także dla osób spędzających czas tylko z drugą połówką. Sardynia ma wiele do zaoferowania. Ma piękne plaże, turkusowe morza, rezerwaty przyrody, urocze zakwaterowanie i wiele parków rozrywki.