UrodaUsługi

Czym jest tao?

Słowo tao jest terminem znanym w filozofii. Masaż tao może być mało znany w naszym kraju. Jest on zwany inaczej tajskim. Główną zasadą w trakcie tego masażu jest zachowanie harmonii pomiędzy jin i jang. Masażysta powinien mieć odpowiednie, holistyczne podejście do każdego ze zmysłów – dotyku, słuchu, zapachu, smaku oraz wzroku. Dzięki temu masaż ten jest niezwykle relaksujący i odprężający. Czym jest tao? Szczegółowo odpowiadamy w niniejszym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią

Czym jest tao?

Samo słowo “tao” w tłumaczeniu oznacza drogę oraz siłę kosmiczną, rozumianą w przypadku masażu jako najwyższy moralny byt. Tao oznacza, że każdy człowiek powinien w życiu kierować się na doświadczaniu życia w najprostszej formie i kroczeniu drogą mędrca. Masaż tao pochodzi z Tajlandii. Jego głównym celem jest pomoc w poddawaniu się kontemplacji nad życiem. Masaż tao to sposób na głębokie odprężenie organizmu i zrelaksowanie się, tak aby myśli nie zajmowały naszej głowy. Filozofia tao mówi również, że ważna jest równowaga pomiędzy cielesnością a duchowością. Masaż tao usuwa z ciała wszelkie napięcia, a także zapewnia spokój duchowy. Ten zmysłowy masaż, pochodzący ze starożytnej chińskiej tradycji taoistycznej, prowadzi do rozluźnienia całego ciała i uspokojenia swoich myśli. Masaż ten ma wywołać poczucie harmonii, seksualności, duchowości, spokoju, spełnienia, odprężenia i siły. Masaż tao jest wyjątkowy, ponieważ pozwala jednocześnie wyciszyć się, jak i zaspokoić i zaakceptować swoje potrzeby i mieć z tego większą przyjemność. Aby masaż tao był jednak w pełni satysfakcjonujący, należy otworzyć swój umysł oraz ciało na nowe doznania. To masaż przeznaczony tylko dla osób dorosłych w związku z masowaniem również sfer intymnych. Masaż tao to masaż energetyczno-relaksacyjny. Likwiduje on skutki stresu a także pozbawia organizm blokad, a energia działa regenerująco i odmładzająco. Odpowiednio wykonany masaż tao zwiększa doznania w sferze erotycznej i regeneruje organizm.

Jakie są zasady tao?

salon masażu Warszawa
salon masażu Warszawa

W masażach tao należy kierować się zasadami, które umożliwiają odpowiednie wykonanie masażu i przyniesienie wielu korzyści masowanej osobie. Zasady te są znane w salonach masażu oferującym masaż tajski przeprowadzany przez osoby obeznane z tajską kulturą, zwłaszcza z “tao”. Pierwsza z nich to zasada “we-wei”, która oznacza działanie w niedziałaniu, czyli to, że człowiek jest tylko w świecie niewielką cząstką i jest otoczony przez potężne siły, których nie potrafi pojąć. Według tej zasady z tymi siłami nie należy walczyć, ale się im podporządkować. Kolejna zasada, zwana zasadą “de”, mówi o tym, że każda z rzeczy posiada swoje przeznaczenie. Wszystkich rzeczy powinniśmy używać zgodnie z ich przeznaczeniem – doprowadzi to do odniesienia radości i wypełnienia swoich zadań. Ostatnia z zasad jest nazywana zasadą “p’u”. Tłumaczy się ją jako “drzewo ścięte” albo “drzewo w zagajniku”. Według tej zasady każdy człowiek działa zgodnie ze swoimi odruchami i zachowuje się właściwie w każdej sytuacji. To zasada oznaczająca naturalność, opisująca sposób osiągania szczęścia szczerze i naturalnie.

Na czym polega tao?

Masaż tao jest zaliczany do masaży głębokich. Tradycyjny masaż tao polega na odprężeniu całego ciała i wyzwoleniu energii. W efekcie wszelkie napięcie jest zlikwidowane. Ponadto, masaż tao powoduje rozciągnięcie całego ciała. Masaż tao jest często wykonywany przez profesjonalne masażystki pochodzące z Tajlandii. Wyróżnia się kilka rodzajów masażu tao. Klasyczny – obejmujący całe ciało, a także masaże konkretnych partii np. głowy, ramion, pleców czy stóp. W trakcie tego masażu ciało jest uciskane, głaskane oraz rozmasowywane. Stosowana jest również joga pasywna, refleksologia i akupresura. Masażysta rozpoczyna masaż tao od przemycia stóp ciepłym ręcznikiem. Następnie rozpoczyna masaż od stóp, kończąc na głowie. W masażu tao należy leżeć na twardym materacu albo na specjalnej macie. Masażyści do masażu stosują nie tylko dłonie, ale też przedramiona, łokcie czy kolana. W masażu tao doświadcza się na zmianę uciskania oraz rozciągania partii ciała.

Wyjątkowa sceneria w tao

W masażu tao bardzo ważna jest cała sceneria. Zapachy, światło, ozdoby czy muzyka – wszystko to ma ogromne znaczenie dla wyjątkowości masażu. Wiedza masażysty jest równie istotna co i wystrój i przygotowanie do masażu całego pomieszczenia. Osoba masowana powinna czuć się komfortowo i nie odczuwać wstydu. Powinien panować odpowiedni półmrok, który mogą zapewnić zapachowe świece. Stworzenie wyjątkowego nastroju umożliwia wyciszenie się oraz zrelaksowanie. W profesjonalnych salonach masażu tajskiego, w których pracują osoby pochodzące z Tajlandii, mamy pewność wykonania procedury na jak najwyższym poziomie. Warto wybrać znany, renomowany salon, tak aby masaż był przyjemny dla ciała, umysłu i zapewniał totalne wyciszenie oraz spokój. Jest harmonią dla ciała i duszy, pozwala przeżyć masaż w niezwykły, niezapomniany sposób. Odpowiednia atmosfera w trakcie tao to podstawa.