Marketing i reklamaTechnologie

Jak długo trwa sublimacja?

Jak długo trwa sublimacja? Sublimacja to nic innego jak technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji w całym procesie, czyli bezpośrednie przejście ze stanu stałego w stan gazowy. W procesie tym używane są wyłącznie specjalne atramenty zawierające glicerynę wraz z nałożonym papierem sublimacyjnym. Należy pamiętać, że przy druku sublimacyjnym stosuje się wysokie temperatury, aby nadruk mógł prawidłowo przenieść się na materiał.

Jak długo trwa sublimacja?

To dość częste pytanie, które zadaje sobie każdy, kto chce sublimować swoją odzież. Przede wszystkim należy powiedzieć, że sublimacja jest procesem trwałym. Oznacza to, że sublimowana grafika nie będzie strzępić się ani rozmazywać. Należy również wspomnieć, że wydruki sublimowane mogą być czyszczone z dużą częstotliwością i nadal zachowają swoje walory estetyczne. Ponadto nadruk ten jest odporny na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Można więc śmiało powiedzieć, że tak długo, jak istnieją rzeczy, sublimacja będzie trwała.

Sama sublimacja druk24.szczecin.pl/oferta/koszulki-i-czapki-z-nadrukiem/ nie traci swoich pierwotnych właściwości. Oznacza to, że musisz naprawdę ciężko pracować z tym sublimowanym nadrukiem, aby wydarzyły się niepożądane rzeczy. Kolejną kwestią, o której należy wspomnieć, jest to, że barwniki stosowane w procesie sublimacji są całkowicie bezpieczne dla ludzkiej skóry i środowiska, ponieważ są pochodzenia naturalnego. Dzięki temu nie powodują żadnych alergicznych reakcji skórnych.

Co to jest druk sublimacyjny?

Jak długo trwa sublimacja?
Jak długo trwa sublimacja?

Druk sublimacyjny to innowacyjna technika wytwarzania, w której papier transferowy służy do stworzenia pożądanego wzoru. Następnie za pomocą prasy transferowej wzór nanoszony jest na materiał, którego włókna zaczynają się otwierać pod wpływem wysokiej temperatury, a po obniżeniu temperatury zamykają się, dzięki czemu barwnik pozostaje trwale w materiale, nie tylko na jego powierzchnię, ponieważ należy go umieścić tak, jak powinien być w przypadku druku UV.

Ze względu na sposób wykonania wzoru w technologii sublimacji, nadruk sprawia wrażenie, jakby był częścią materiału. Należy pamiętać, że najbardziej odpowiednim materiałem przy zastosowaniu metody sublimacji jest właśnie poliester. Jeśli użyjesz innego rodzaju materiału, wzór nie będzie się trzymał. Ważne jest również, aby był to biały materiał, bo tylko wtedy możemy użyć większej ilości kolorów.

Gdy jednak wybierzemy barwiony materiał poliestrowy, jedynym kolorem, jaki będziemy mogli zastosować podczas procesu drukowania, będzie czarny. Proces przenoszenia wzoru na powierzchnię materiału daje możliwość idealnej metody przenoszenia obrazu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specjalnych drukarek żelowych, które mają automatyczne oprogramowanie, które pozwala dostosować intensywność kolorów we wzorze. Dzięki temu zastosowany wzór staje się przyjemniejszy. Niektórzy próbują sublimować bawełnę, ale należy pamiętać, że poliester jest używany wyłącznie do tej metody. Dzieje się tak dlatego, że poliester gwarantuje najwyższą jakość trwałości oraz odpowiednią jakość druku sublimacyjnego. Należy również pamiętać, że odpowiednio wykonany nadruk sprawi, że wzór będzie wyrazisty i kolorowy.

Jak uniknąć nieoczekiwanych sytuacji, takich jak wilgoć podczas przechodzenia przez proces sublimacji?

Cóż, wilgoć jest jednym z najniebezpieczniejszych czynników podczas procesu sublimacji, ponieważ może spowodować, że wydruk nie będzie się odpowiednio trzymał. Należy zauważyć, że jeśli wilgoć dostanie się na papier, należy go wysuszyć lub całkowicie wymienić przed rozpoczęciem pracy od nowa. Aby wyeliminować problem nadmiernej wilgoci, warto przechowywać papier tam, gdzie go nie ma. Najlepiej umieścić go w specjalnej torbie z pochłaniaczem wilgoci. Wtedy upewnimy się, że papier jest w takim stanie, w jakim powinien być. Papier ma tendencję do zwijania się, gdy tylko wejdzie w kontakt z wilgocią, więc łatwo to zauważyć.

Jeśli chcemy wysuszyć mokry papier, pamiętajmy, aby najpierw włożyć go na kilka sekund do prasy termicznej. W ten sposób można go wykorzystać do druku sublimacyjnego. Należy również pamiętać, że podwyższona wilgotność w pomieszczeniu może mieć znaczący wpływ na przebieg procesu sublimacji, ponieważ wpływa szkodliwie na cały proces. Dlatego w tym przypadku warto rozważyć zakup specjalnego urządzenia jakim jest higrometr. Dzięki niemu będziemy mogli na bieżąco monitorować poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Druk24 drukarnia Szczecin
al. Wojska Polskiego 39a
70-473 Szczecin
918314747
www.druk24.szczecin.pl