DzieckoWnętrze

Jak zorganizować szafę dziecka?

Jak zorganizować szafę dziecka? Szafa, w której jest naprawdę dużo ubrań. Tak z pewnością wygląda szafa wielu naszych dzieci. Nasi rodzice byli mistrzami w przekupywaniu wszystkiego. Dzieci wyrastają ze swoich ubrań, a my dowiadujemy się, że wiele ubrań nie jest nawet noszonych. Szafa dziecka jest pełna wszystkiego, a my rodzice często mamy problem z odnalezieniem się w tym bałaganie ubrań. Jak więc sprawić, by dziecięce ubranka miały swoje miejsce, uporządkować szafę i ułatwić rodzicom znalezienie czegoś?

Odzież dziecięca

Istnieje wiele technik, dzięki którym możemy zapanować nad chaosem i wprowadzając różne rozwiązania, uzyskać to, czego w danym momencie potrzebujemy. W garderobie, podobnie jak w pokoju dziecięcym, najważniejsze i priorytetowe jest stworzenie odpowiedniego porządku pod kątem dobrej separacji, bo tylko wtedy możemy zachować porządek i znaleźć potrzebne naszemu dziecku rzeczy w całkowitym komforcie. to i wierzymy, że problemy bałaganu i codziennego znajdowania rzeczy przestaną istnieć.

Sezonowa odzież dziecięca

Jak zorganizować szafę dziecka?
Jak zorganizować szafę dziecka?

Kluczowym czynnikiem jest ułożenie rzeczy zgodnie z naszą obecną porą roku. co to znaczy? W szafie w centralnym punkcie, naszym najbardziej dostępnym miejscu, powinny znajdować się ubrania, które dzieci będą teraz nosić. Po co nam grube swetry, bluzy, kurtki i inne tego typu rzeczy na głównej szafce, skoro jest czerwiec, na dworze 30 stopni i pewnie będzie tak samo przez najbliższe miesiące? Jeśli mamy dużą garderobę, możemy odpowiednio ją zaaranżować. Na górze, w najtrudniej dostępnym miejscu, możemy poukładać rzeczy, których przez jakiś czas nie będziemy używać, a poniżej, na wysokości naszych oczu i dłoni, te, które będziemy nosić w najbliższym czasie. Jeśli mamy małą garderobę, to ubrania, których chwilowo nie nosimy, możemy spakować i zabrać do piwnicy, na strych lub w inne miejsce, które nie będzie nam przeszkadzać, abyśmy mogli je odłożyć i zmienić inne ubrania, kiedy sezon się zmienia. To rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze, bo im mniej ubrań mamy w szafie, tym większe mamy szanse na utrzymanie tego porządku. Dlatego warto układać taką odzież dziecięcą według pory roku, co jest najlepszym rozwiązaniem, a to, co jest pod ręką, okaże się najlepszym rozwiązaniem w danym momencie.

Jak uporządkować ubrania w szafie

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest uporządkowanie ubrań. Dużym problemem dla wielu rodziców jest to, że mają w swojej szafie wszystkie możliwe ubrania dla dzieci i wciąż szukają tych, których potrzebują. Po co gromadzić za małe ubrania? Po co stawiać na głównej półce coś, co przyda się tylko przez rok? W szafie właściwa kolejność ma fundamentalne znaczenie i może radykalnie wpłynąć między innymi na to, jak to miejsce wygląda i faktycznie funkcjonuje. Jak wiadomo dzieci bardzo szybko dorastają. Czasem wystarczą nam dwa, trzy miesiące, okazuje się, że spodnie niemowlaka są o 2 cm za małe, a rękawy bluzy już dawno zawiodły. Raz na dwa miesiące powinniśmy postawić na posprzątanie maluszka. co to znaczy? Najlepiej pozbyć się wszystkiego z szafy i zacząć od nowa z ubraniami. Jak wspomnieliśmy powyżej, na głównych stojakach znajdują się stojaki sezonowe, a na wierzchu stojaki, których jeszcze nie używaliśmy. Każde ubranko dziecięce, które jest za małe na dziecko lub wiemy, że nie będziemy go nosić, odkładamy i przekazujemy komuś, kto ich potrzebuje lub po prostu sprzedajemy.

Kup niezbędne ubrania dla niemowląt

My, mamy, jesteśmy mistrzami w kupowaniu ubrań dla naszych dzieci, nawet jeśli doskonale wiemy, że ich w ogóle nie potrzebują. Co z tego, że dziecko ma 15 par spodni, a następna to fason lub kolor, którego nie mamy w szafie? Jeśli ten model jest naprawdę idealny, to co jeśli mamy trzydzieści sukienek na lato? Więc kupujemy i kupujemy. W szafie dziecka jest coraz więcej ubrań, a bałagan jest coraz większy.Ciągle stoimy przed szafą zastanawiając się w co się ubrać dla tego dziecka. To dylemat matek, które potrafią stworzyć coś z niczego, a ubranka dla dzieci to często dla nich problem nie do pokonania. Warto więc zmienić zasady i kierować się tym, co ważne – kupujemy to, z czego dziecko będzie korzystało, tylko jemu to niezbędne. Tylko w ten sposób będziemy mieli kontrolę nad tym, co znajduje się w naszej garderobie, nie będziemy mieli problemów z doborem ubrań i co ważne zaoszczędzimy sporo pieniędzy, które możemy przeznaczyć na zupełnie inne rzeczy. Więc czy nie warto zaryzykować? Czy nie warto byłoby zrobić to dla nas i naszych dzieci?