SklepyWnętrze

Wyposażenie stoisk handlowych

Wyposażenie stoisk handlowych – zwiększona liczba dużych centrów handlowych, wraz z koncentracją w nich powierzchni handlowej, doprowadziła do wzrostu popytu na wysokiej jakości konstrukcje stoisk handlowych. Takie punkty sprzedażowe muszą harmonizować z wizerunkiem firmy, dzięki temu świadomość marki wśród potencjalnych klientów jest wyższa. Wyposażenie stoisk handlowych trzeba rozpocząć od dobrego projektu który obejmie meble oraz sprzęt dobrze wkomponowane w dostępną przestrzeń, która dzięki nim stanie się funkcjonalna.  

Wyposażenie stoisk handlowych

Każde stoisko handlowe powinno składać się z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowane pod kątem ekspozycji sprzedawanych produktów oraz obsługi klientów. Jeżeli wyposażenie stoiska handlowego będzie realizowane na zamówienie otrzyma się wizualizację, wykonanie i montaż mebli, oświetlenia oraz pozostałych elementów.  

Obecnie stoiska sprzedażowe w postaci wysp stały się doskonałym rozwiązaniem do prowadzenia sprzedaży w centrach handlowych. Z takich rozwiązań korzystają różne branże: telefonia komórkowa, jubilerstwo, mała gastronomia, akcesoria hobbystyczne, kosmetyki itd. Stoisko handlowe musi charakteryzować się wygodą obsługi i efektywną ekspozycją towarów. Co będzie wchodziło w skład wyposażenia jest uzależnione od indywidualnych potrzeb zamawiającego. Najczęściej to dobrze przeszklone witryny z dobrą widocznością, dzięki czemu klienci, przechodząc przez hol galerii handlowej widzą sprzedawane produkty, nawet jeśli znaleźli się w tym miejscu bez celów zakupowych.

Zabudowa stoisk handlowych

Projekt jest podstawą stworzenia widocznego i dochodowego stoiska handlowego. Trzeba ustalić każdy szczegół wyposażenia, ponieważ ważne są zarówno materiały wykorzystane do budowy mebli jak i kolory oraz forma. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest płyta meblowa, która jest prosta w obróbce, można z niej stworzyć niebanalne wyposażenie. Dzięki temu montaż stoiska handlowego przebiega sprawnie, zainstalowane zostają także panele świetlne które przyciągają uwagę klientów i uwydatniają oferowane produkty.   

Przeszklone witryny oraz lady pięknie eksponują biżuterię, telefony komórkowe, ekskluzywne słodycze. Gabloty spełniają zarówno funkcje sprzedażowe jak też dekoracyjne. Rodzaj wyposażenia stoiska handlowego jest uzależniony od sprzedawanych towarów lub usług, dlatego będzie się różniła ekspozycja wyrobów jubilerskich od usług bankowych. Te drugie wymagają bardzo efektownych blatów a także przyjemnej przestrzeni do prowadzenia negocjacji. Takie mankamenty są brane pod uwagę podczas projektowania stoiska handlowego. Dobra zabudowa w tworzeniu wyposażenia łączy oryginalny design z wysoką funkcjonalnością. Trzeba pamiętać o wszystkich komponentach wiążących się z reklamą wizualną marki.

Funkcjonalne wyposażenie stoisk handlowych

Wolnostojące stoiska sklepowe stały się już popularnym elementem w galeriach handlowych. Najczęściej są wykorzystywane do sprzedaży drobnego asortymentu. Jeżeli będzie to wyspa sprzedażowa, w jej skład będą wchodziły pojemne półki, szuflady, podświetlana lada, które razem stworzą wygodne i efektowne miejsce do dystrybucji produktów. Jeżeli powierzchnia na to pozwala można ją poszerzyć o praktyczne regały i ekspozytory jeszcze efektywniej eksponujące towary.    

Wyposażenie stoisk handlowych
Wyposażenie stoisk handlowych

Architektura stoiska handlowego to niezbędne elementy wyposażenia składające się na meble sklepowe. Estetyka to podstawa przyciągnięcia wzroku przechodzących klientów, ważna jest również ergonomiczność oraz meble z funkcją przechowywania produktów. Meble sklepowe produkowane na stoiska handlowe to piękne gabloty ekspozycyjne, okalające wyspę i umożliwiające pokazanie towarów z każdej strony. Otrzymuje się pełną przejrzystość, jeżeli zastosowane będzie podświetlenie półek, skupiające uwagę osób na prezentowanym towarze. Dobrze dopasowany wzór laminatu wyposażenia stoiska jest dopełnieniem atrakcyjnej kompozycji.

Na uwagę zasługują lady ekspozycyjne, stoiska kasowe a także część gablot przeznaczona do przechowywania. Tego typu stoisko handlowe może mieć charakter krótko i długotrwały. Aby przyciągnęło jak największą ilość klientów, wykorzystane wyposażenie powinny być atrakcyjną oprawą produktów, a także trwałymi i funkcjonalnymi meblami oraz sprzętem.

Profesjonalnie wykonane wyposażenie stoisk handlowych jest gwarancją jakości

Współpracując z profesjonalistami projekt wyposażenia stoiska sklepowego zaczyna się od szczegółowego szkicu, wybrania materiałów oraz optymalnego rozplanowania mebli. Do wyboru zostaną przedstawione szklane witryny z paskami ledowymi, przeszklone wyspy z profilami aluminiowymi, szufladami oraz szafkami.

Wyszukane wzornictwo powoduje, że stoiska handlowe wyróżniają się nowoczesną oprawą. Każdy szczegół wyposażenia jest zaprojektowany z dbałością o każdy element. Zaletą wyposażenia punktów sprzedaży jest możliwość sprawnej zmiany rozstawu półek, co pozwoli na dokładne jego dopasowanie i ewentualną zmianę koncepcji stoiska. Ponadto meble takie jak szafki i szuflady wyposażane są w zamki, co zwiększa ochronę i komfort pracy. Często w ofercie znajdują się meble sklepowe bez cokołów, co umożliwia swobodniejszą zabudowę stoisk handlowych. Wyposażenie stoisk sprzedażowych posłuży przez długi czas i spełni swoje zadanie.