Nieruchomości Szczecin

Nieruchomości Szczecin. Zarówno sprzedaż, kupno, jak i wynajem nowej nieruchomości to dość problematyczna kwestia. Wymaga od nas znajomości nie tylko wielu formalności, ale również poświęcenia stosunkowo długiego okresu czasu. Warto jednak zastanowić się nad skorzystaniem z usług biura nieruchomości, który zajmie się wieloma aspektami w naszym imieniu. Czym zajmuje się przeciętna agencja nieruchomości? Kto to jest agent nieruchomości? Czy warto skorzystać z jego usług? W jaki sposób znaleźć możliwie najlepsze biuro nieruchomości? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników w tym zakresie.

Agencja nieruchomości – czym się zajmuje?

Agencja nieruchomości to dość specyficzna firma, do której zgłosić mogą się osoby będące zainteresowane kupnem, sprzedażą lub wynajmem nieruchomości. W wyniku podpisania umowy agent zajmuje się przygotowaniem specjalistycznej i przemyślanej oferty sprzedaży. Powinna ona zawierać takie elementy, jak chociażby zdjęcia nieruchomości, jej szczegółowy opis, cena. Wszelkie te informacje umieszczane są w sieci na popularnych serwisach ogłoszeniowych. Podobnie działa to w drugą stronę – osobie zainteresowanej przedstawia się nieruchomości, które spełniają wszelkie warunki klienta. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że część agencji oferuje również znalezienie najemcy, a w razie konieczności – podpisanie umowy najmu i jej sporządzenie.

Kto to jest agent nieruchomości?

Wiemy już czym jest biuro nieruchomości. Warto teraz uzyskać nieco informacji na temat tego, kim jest agent nieruchomości. Otóż jest to pośrednik, który uczestniczy w obrocie nieruchomościami. Innymi słowy jest to osoba fizyczna, która często posiada licencję zawodową nadaną w trybie specjalnej ustawy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że od 2013 roku w życie weszła innowacyjna ustawa deregulacyjna. Doprowadziło to do tego, że wykonywanie takiego zawodu nie wymaga od nas posiadania licencji, w konsekwencji egzamin państwowy nie jest obowiązkowy. W dalszym ciągu agent nieruchomości Szczecin musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W ustawie związanej z gospodarką nieruchomości znaleźć można tzw. kodeks etyczny- określa on zachowania, które to nalezą do obowiązków naszego pośrednika. Wśród nich wyróżnia się stosowanie przepisów prawa, kierowanie się zasadami etyki, kierowanie się zasadą ochrony interesów, udoskonalanie kwalifikacji zawodowych, stosowanie standardów zawodowych, wykonywanie czynności zachowując przy tym wysoki poziom staranności, posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jak można zatem wywnioskować na podstawie powyższych informacji, agent nieruchomości Szczecin to osoba, która ma bardzo odpowiedzialne zadanie.

Czy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości?

nieruchomości SzczecinWielu czytelników nadal może zastanawiać się nad tym czy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie- jest to bowiem zależne od wielu czynników, takich jak chociażby kapitał jakim dysponujemy, nasze doświadczenie w tego typu sprawach, ilość wolnego czasu. Pomimo wszystko oddanie różnorodnych prac związanych z kupnem, sprzedażą lub wynajmem nieruchomości agentowi jest znacznie bardziej komfortowe. Zna on bowiem doskonale rynek mieszkaniowy, w konsekwencji zdaje sobie sprawę z tego, w jakich miejscach szukać i zamieszczać ewentualne ogłoszenia. Dodatkowo profesjonalni agenci nieruchomości Szczecin mają dostęp do wielu różnorodnych baz danych i kontaktów wypracowanych w wyniku ciężkiej pracy. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że korzystanie z usług pośredników jest przede wszystkim bezpieczne, jednocześnie gwarantuje, że transakcja będzie dokonana zgodnie z prawem. Osoba, która szuka mieszkania, w pierwszej kolejności określa preferencje i wymagania, a następnie znajduje propozycje, które są dostępne na rynku. W ten sposób spełniane są kryteria podawane przez klienta.

W jaki sposób znaleźć najlepsze biuro nieruchomości?

Ostatnią kwestią, którą należy się zająć, jest znalezienie możliwie najlepszego biura nieruchomości Szczecin. Z pewnością jest to kwestia dość problematyczna, bowiem na rynku stacjonuje wiele tego typu działalności gospodarczych. Jeszcze kilka lat temu pośrednicy byli zobowiązani do posiadania licencji. Jednak na dzień dzisiejszy prawo uległo zmianie, w konsekwencji zniesiono tamten wymóg, a także wiele innych, mniej znaczących. W każdym przypadku pośrednicy powinni być jednak wpisani do CRPWON (Centralny Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami). Drugą kluczową kwestią jest sprawdzenie czy dane biuro nieruchomości posiada odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Kluczowa może okazać się również Karta Praw Klienta, która jest niemalże gwarancją wielu dodatkowych przywilejów. Należy bowiem wspomnieć, że nie wszystkie biura z takowej korzystają. Jest ona świadectwem tego, że świadczone usługi są możliwie najwyższej jakości.